КОМПОСТНИЙ ТУАЛЕТ

Принцип дії
 • Зовнішнє компостування у змінних картриджах, що дає можливість адаптувати туалет до будь-якої кількості відвідувачів
 • Панельна конструкція, що дає можливість транспортувати туалет компактно у розібраному вигляді, а потім швидко зібрати у необхідному місці • Покращена система вентиляції, що забирає неприємні запахи
 • Використання натуральної деревини у дизайні
 • Туалет придатний для використання в місцях з відсутністю централізованої каналізації та обмеженим електропостачанням (рекреаційні природні зони тощо) у безморозний період року. Він дає можливість безпечно утилізувати відходи життєдіяльності людини на місці та перетворити їх у цінне добриво для живлення рослин створюючи таким чином замкнений колообіг речовин, притаманний для природних екосистем. Туалет створює комфортні умови для перебування (відсутність запаху та ергономіка), що позитивно впливає на загальне світосприйняття та почуття власної гідності людини. Туалет збирається з окремих панелей та модулів. У розібраному вигляді він може бути компактно складений та перевезений у невеликому бусі або причепі, а потім зібраний в потрібному місці. Для цього потрібно двоє людей та три години робочого часу.
 • Відході життєдіяльності людини (уріна та фекалії) разом з туалетним папером попадають у спеціальний змінний вентилюємий контейнер-картридж об’ємом близько 250 л, розташований у нижній частині туалету. Також під час користування туди постійно додається невелика кількість дерев’яної тирси (присипки), що впитує зайву вологу, запобігає утворенню запаху та балансує співвідношення вуглецю та азоту у картриджі до оптимального (для правильного процесу компостування). Рідка фракція у вигляді фільтрату виводиться з картриджу у дренажний приямок в ґрунті неподалік від туалету, заповнений деревним вугіллям або тирсою. При необхідності цей фільтрат може також збиратися у каністри і також використовуватися як рідке добриво.
 • Після заповнення компостний картридж виймається, ставиться зовні туалету, і зібраний матеріал компостується прямо в ньому протягом року, перетворюючись на гумус. У туалет встановлюється новий компостний картридж, і він знов придатний до користування. Отриманий після компостування гумус може бути використаний як добриво для плодово-ягідних кущів. Після того, як з картриджу вибрано гумус, його можна знов використовувати у туалеті. Кількість необхідних змінних картриджів для конкретного туалету визначається частотою користування ним. На сімейний туалет вистачить два картриджі, а для рекреаційного об’єкта, де туалет відвідує 50-100 людей на день, їх може знадобитися 5-10 штук.

  Догляд та обслуговування
 • Регулярне прибирання, як і в будь-якому звичайному туалеті
 • Регулярне додавання тирси у невеликій кількості у туалет (біля півлітра), бажано після кожного користування туалетом.
 • Виймання картриджа, коли він заповниться, та заміна його на пустий (частота залежить від кількості відвідувачів) • Встановлення компостного резервуара на площадку • Спорожнення приготованого компосту з резервуара

Якщо вас зацікавив компостний туалет, звяжіться з очільником станціїї "Глибокі Балики"

Scroll to Top