ОСВІТА "ХОВРАШИНИЙ ДВІР"

Літній табір “Suslik-camp” 2022

Влітку 2022 року організували для діток Кельменецької ОТГ екотабір “Suslik-camp”.Розказували про роботу науковців і вчились бути природозахисниками. Влаштували майстер-класи з дослідження, збереження та охорони флори та фауни; навчили азів охорони об’єктів ПЗФ та розказали як виявити браконьєрство; згадали про здорове харчування та пермакультуру.
Серед гостей Кельменеччини був Володимир Яроцький, вправний слідопит, який провів для дітей майстер-клас з виживання в природі, правил справжнього туриста в стилі “еко” і найцікавіше (за відгуками наших учасників) – виявлення тваринок за їх слідами. Вдалось побачити й рідкісний вид – ховрах європейський. Плануємо проводити такий табір на нашій екостанції щороку. Окрема подяка працівникам НПП “Хотинський” за допомогу в проведенні заходу та Михайлу Русіну і Фонду збереження видів Мохамеда бін Заїда за надану фінансову підтримку для реалізації задуманих ідей!

Вивчення зі школярами рукокрилих Кельменецької ОТГ

Наші дослідження кажанів надихнули місцевих школярів. До нас звернулись 10-класники, які захотіли також допомогти у вивченні рукокрилих Кельменецької ОТГ. Захопились так, що одна з наших учасниць експедиції 10-класниця Ліна написала свою першу наукову роботу та зайняла 2-ге місце в обласному турі дослідницьких робіт.

Екскурсії Кельменецькою ОТГ

У співпраці з НПП “Хотинський” проводимо екскурсії околицями Кельменецької ОТГ. Практикуємо дослідницькі екскурсії для школярів.

Підтримка традиційного фермерського господарювання

Ми почали об’єднувати місцевих фермерів, які займаються виготовленням бринзи, щоб підтримати їх діяльність.

Вівчарство було однією із традиційних видів діяльності фермерів цього регіону. При вірному підході до випасу, такі ферми приносять користь диким тваринам та місцям їх існування. Зокрема, завдяки існуванню місць випасу худоби, збереглись і колонії ховраха європейського на Кельменеччині. В майбутньому плануємо провести фестиваль бринзи в Кельменецькій ОТГ, а також створити власну невеличку екоферму.

Scroll to Top