ЕКОЛОГІЧНА ДОСЛІДНИЦЬКА СТАНЦІЯ "ГЛИБОКІ БАЛИКИ"

Екологічна дослідницька станція “Глибокі Балики” – перша екостанція в Україні та МЕУ. Вона обслуговує локальну Ржищівську громаду з метою забезпечення науково обґрунтованої інформації про стан локальних екосистем та навколишнього середовища, їхнього захисту, а також розробки стратегій сталого розвитку громади, що не шкодить місцевому біорізноманіттю. Важливою метою проекту є створення на рівні громади стандартної екологічної служби, такої як поліція, пожежна охорона, бібліотека, лікарня, яка може бути відтворена у інших громадах та локаціях. Ідея станції полягає у тому, щоби вона належала до місцевої громади та підтримувалась нею. Це є наукова резиденція, де можуть перебувати і працювати дослідники та науковці (як академічні так і аматори) з метою створення наукових продуктів, необхідних для забезпечення сталого розвитку в місцевому плануванні, а також захисту біорізноманіття та стійкості екосистем.

Дослідження поділені на дві основні категорії:
1. Оцінка та моніторинг локальних екосистем та навколишнього середовища, яка включає в себе інвентаризацію місцевих видів та біорізноманіття, а також аналіз та моніторинг статичних та динамічних параметрів навколишнього середовища у відповідь на зміни (Загальна Екологія).
2. Продукування науково обґрунтованих рекомендацій та холістичних (цілісних) стратегій для місцевого сталого розвитку, що засновані на спостереженнях, експериментах та дослідження , здійснених під егідою Екостанції (Конструктивна Екологія та Екологічний Інжиніринг).

Інша важлива функція на рівні місцевої громади – це забезпечити сучасну та актуальну екологічну освіту та практичну демонстрацію екологічно доцільних технік господарювання для жителів Ржищівської ОТГ, а також її гостей з усього світу. Екологічна освіта в основному спрямована на дітей та молодь для того, щоби заповнити цю прогалину, яку не забезпечує формальна державна освітня система. З цією метою створюється “ Лісова Школа”, яка впроваджуватиме екологічні знання та навички у ігровій формі, що відбуватиметься на природі або в кемпінговому форматі. Лісова Школа буде сама по собі окремим проектом, завданням якого буде продукування екологічних освітніх програм та навчальних посібників, які можуть бути включені у освітню програму в Україні на державному рівні. Екологічна Дослідницька Станція Глибокі Балики буде також служити як демонстраційна ділянка, де члени громади та її гості зможуть ознайомитись на практиці із різноманітними екологічно доцільними підходами щодо водозабезпечення та санітарії, будівництва, продукування їжі, енергозбереження і потім запровадити це на власних обійстях. Така демонстраційна ділянка буде також місцем для проведення різноманітних експериментів та досліджень на базі Екостанції.

АДРЕСА ТА КОНТАКТИ:

Scroll to Top