ЕКОЦЕНТР "ТЕПЛА ГОРА"

Тепло” – це про спільноту, “Гора” – про силу. “Тепла Гора” – це про силу спільноти. Також, ця назва влучно описує локацію екостанції, яка знаходиться на висоті 750 м, але водночас захищена горами від вітрів. Це створює теплий мікроклімат в якому навіть достигає виноград.

“Тепла Гора” це проєкт який має три виміри, або місії:
1. На Теплій Горі: створення фізичного та культурного екосередовища для цілісного відпочинку та відновлення, навчання та спільнотворення.
2. В громаді: підтримка сталого розвитку карпатського регіону.
3. В Україні та світі: популяризація здорового і екологічного способу життя; стимулювання екопідприємництва.
Ціль екоцентру “Тепла Гора” – це Кліматично-Позитивна Україна до 2050 року.
Роль Теплої Гори в контексті цієї цілі – бути одним з дослідницьких та навчальних майданчиків, однією з “лабораторій” спільнотворення екологічного майбутнього.
На Теплій горі зараз є переформатовані дві старі гуцульські хати під хостел, кухню та “кафе”, а також “Ом Центр” – спільний простір та кінозал. Хостел забезпечують електрикою сонячні батареї. У новій “Вода Lab” збирається та фільтрується дощова вода. Також на території екоцентру є сад, теплиця та баня. Другий поверх хостелу складається з двох кімнат та спільного простору Work Space. Незабаром цей простір запрацює, як повноцінна екостанція для науковців.

З 2021 року Тепла Гора проводять екотабори Makers Camp що поєднують волонтерство з екологічним навчанням та дозвіллям, фестиваль сталого розвитку “Теплий Вікенд”. 2022 року на екостанції запустили програму відновлення і підтримки для внутрішньопереміщених осіб під назвою “Коло”.

Планується будівництво крихітних екодомівок (tiny houses) для учасників спільноти, а також громадського центру – енергоефективної та інноваційної будівлі з простором для подій, йоги та практик, бібліотекою, коворкингом та сучасним кафе рослинного харчування. Крім того, у планах – вітряк, електровелоцентр, органічний город, а також імпакт проєкти націлені на створення позитивних змін поза межами екостанції: академія екопідприємництва та фонд кліматично-позитивної України.

АДРЕСА ТА КОНТАКТИ:

Scroll to Top