ХТО МИ

Ми — громадська мережа екостанцій України (МЕУ), яка була створена однодумцями та любителями природи. Все почалося з екостанції , коли в 2019 році у Ржищеві було задумано створити екопростір, де зможуть працювати науковці, та будуть проводитись освітні і культурні заходи для популяризації екосвідомого життя та інформування про наявний стан навколишнього біорізноманіття і фактори, що йому шкодять. Вже через два роки стало зрозуміло, що потрібно розвивати цей стартап як мережу і така Екостанція має бути в кожному ОТГ. У 2021 зареєстрували Мережу екостанцій України (МЕУ) як громадську організацію. Наша мережа в процесі росту і на сьогодні налічує 6 екостанцій. Ми працюємо разом, щоб поширювати знання про довкілля і пропонувати громадам науково обґрунтовані практичні рішення. На локальному рівні ми взаємодіємо із бізнесом та органами місцевого самоврядування, на національному рівні – із урядовими інститутами для формування дружніх довкіллю політик, накопичення та масового поширення знань про природу України. Кожен із нас раніше працював в різноманітних громадських організаціях. Тепер ми об’єднуємо свої знання і зусилля щоб привернути увагу до цінності екосистем та змінювати підходи до використання та збереження біорізноманіття.
ДІЯЛЬНІСТЬ
Наші формати діяльності – це експедиції, наукові резиденцій, наукові публічні заходи: конференції, воркшопи, зелені школи, фестивалі та пермакультурні практики.
НАШІ ПРОДУКТИ
Наші продукти – це набори наукових та громадських досліджень, опублікованих відкритих даних, методики формування компетентності (знань і навичок) щодо різноманітних аспектів знань про біорізноманіття в Україні. Ми націлені сформувати фактографічну базу знань про біорізноманіття кожної територіальної громади України, в якій буде відкрито екостанцію МЕУ.
НАША СПЕЦІАЛІЗАЦІЯ
Інвентаризація біорізноманіття
Наша мережа екостанцій надає унікальні знання про біорізноманіття територіальної громади. Щороку ми ґрунтовно інвентаризуємо біорізноманіття територіальних громад, і результати таких досліджень видаємо як наукові звіти. Зібрані дані ми додатково завантажуємо в INaturalist. Для здійснення таких досліджень наші екостанції зазвичай залучають фахівців із наукових установ та виступають майданчиком для базування їх експедицій. До наших звітів ми також долучаємо матеріали, зібрані аматорами через інструменти «citizen science».
Просвіта і популяризація знань про біорізноманіття
Ми реалізуємо освітні та культурні проєкти, що сприяють формуванню та поширенню екологічних цінностей, екологічної свідомості в суспільстві. Практикуємо наукові гербарії з молоддю, організовуємо лісові школи, еко-культурні фестивалі, застосовуємо інструменти громадянської науки. Ми робимо дані та інформацію про біорізноманіття більш доступними та зрозумілими, бо прагнемо навчити громаду розумно взаємодіяти з природою та захищати біорізноманіття в Україні.
Оцінка екосистем
Ми здійснюємо оцінку екосистем, проводимо експерименти, організовуємо наукові експедиції та на базі наших досліджень розвиваємо ідею з їх картографування. Це дозволяє отримати системну інформацію про стан біорізноманіття України, на основі якої можна надавати і оцінювати якість екосистемних послуг в територіальних громадах України.
Вироблення практичних рішень
Створюємо природо орієнтовані рішення на базі знань про біорізноманіття конкретної територіальної громади (ТГ) та надаємо консультації локальним бізнесам. Сприяємо формуванню екологічних кластерів на регіональному рівні як базису зеленої економіки. Створюємо інноваційні рішення на основі природо орієнтованих моделей, шукаємо сталі рішення для захисту біорізноманіття з вигодою для громад України та передаємо їх місцевій владі.
Захист біорізноманіття
Після проведення первинної каталогізації біорізноманіття та створення місцевої бази даних біорізноманіття, ми виявляємо «гарячі точки» процесів і взаємозв’язків біорізноманіття і громади, виявляємо напрямки подальшого моніторингу, і в разі знаходження факторів загрози біорізноманіття, – розроблюємо стратегії з їхнього усунення
Scroll to Top